Keramické náhrady na počkání

Náhrada zubní tkáně během několika hodin

Jak to funguje?

Nové technologie se stále více derou do našeho běžného života a zubní lékařství není výjimkou. Disponujeme vlastním skenovacím zařízením a frézovacím centrem a s jejich pomocí dokážeme vyrábět vlastní korunky a krátké můstky. To znamená, že místo otiskování skenujeme stav zubů speciální kamerou. Následně v počítači namodelujeme požadovaný tvar práce. Výsledek modelace potom frézovací stanice vyfrézuje.

To znamená, že v případě vašeho zájmu o tuto metodu ošetření proběhne v jedné návštěvě celý proces přípravy, zhotovení a nasazení této práce. Pokud se vám to hodí více, není samozřejmě problém zhotovenou práci nasadit další den.

Frézujeme především z keramiky. Nové keramické materiály se svými vlastnostmi nejvíce blíží zubům, jsou odolné a barevně stálé.

Kolik času to zabere?

Záleží na tom, o jakou práci se jedná a co samotnému zhotovení předchází. Vlastní zhotovení keramické práce se skládá z přípravy zubu / pahýlu - asi 20 minut, následuje skenování - asi 5 minut, modelace v počítači +-10 minut, frézování 15 - 20 minut, zkouška, dobarvení a pálení zabere 10 minut a fixace 5 - 20 minut (podle typu práce a způsobu fixace). Ve finále můžeme počítat s drobnými průtahy, lze očekávat zhotovení práce během 1,5 hodiny. Z toho ovšem pacient nesedí celou dobu na křesle! Během modelace, frézování, vypalování můžete sedět v čekárně, jít na procházku, vyřídit si, co je potřeba. Přítomnost pacienta je nutná pouze ve fázi preparace a skenování, případně na zkoušku práce před vypálením.

Není to příliš drahé?

Šetříme váš čas i peníze - oproti běžnému postupu výroby ušetříte minimálně 3 cesty do ordinace, cenu provizorní práce a dokonce finální cena je proti práci laboratoře nižší.

Chci tento způsob ošetření, kde zjistím více informací?

Zeptejte se přímo na recepci osobně nebo mailem, případně si domluvte konzultaci s lékařem.

Zubní implantáty

Ztrátu jednoho i více zubů umíme řešit tzv. zubními implantáty. Jedná se o speciální "šrouby", které se dokáží vhojit do kosti a suplují tak funkci kořene zubu. Na implantát lze nasadit korunku nahrazující zub, více implantátů může nést můstek nebo slouží pro lepší retenci snímatelné náhrady (náhrada drží na implantátech).


Další články